Yeni Jenerasyon Dijital El Telsizleri

Aselsan Abell A 720 T ye benzeyen yeni telsizini teknofest te tanıttı.

Aselsanın tasarım ödüllü yeni model dijital el telsizi nin tanıtım lansmanı teknofest istanbulda yapıldı. Dijital yeni jenarasyon A 3700 profesyonel el telsizi özellikle çoklu kullanıcıların bulunduğu kamu güvenliği gibi alanlarda kullanıma uygun olarak tasarlandı ilk olarak Marmara bölgesinde kullanıma başlanması düşünülen telsiz tasarımı ile dikkat çekiyor.

ASELSAN, uzun süren geliştirme aşamasından sonra telsiz tasarım ve üretim geleneğiyle kamu güvenliği haberleşmesine yönelik ürettiği yeni A 3700 serisi el telsizi çeşitleri nin ilk ürünü olan A - 3700 El Telsizi telsiz kullanıcılarına teslim etmeye başladı. Uzun mesafe çalışabilecek olan el telsizleri ilk olarak polis teşkilatına verilecek ürünün dijital telsiz olmasından dolayı polis teşkilatı artık dinlemeyecek, frekans karışması olmayacak polis frekanslarının dinlenememesi çok önemli ve aynı zamanda polis telsiz frekansları güvende olmuş olacak.

Telsizlerin Teslimatla ilgili lansman töreni İstanbul Yeni Havalimanı alanında gerçekleştirildi telsiz tanıtımı Teknofest İstanbul'da yapıldı.

AselsanYönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, lansmanda yaptığı konuşmada, tüm dünyanın teknolojik bir yarış içinde olduğunu ve bu yarışta geride kalanların teknoloji geliştiren ülkelerin pazarı olmaktan öteye gidemediğini söyledi.bundan dolayı katma değeri yüksek teknoloji ürünlerinin geliştirilmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi

Tanıtımda Türkiye'de dünyayla yarışacak teknolojik ürünler üretebilecek kabiliyet, altyapı, azim ve kararlılık bulunduğunu vurgulandı. Aselsan tai roketsan gibi teknoloji üreten şirketlerimiz bunun ispatı olarak büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir." Denildi.

A 3700 TELSİZ TASARIMI ÖDÜL GETİRDİ
3700 El Telsizi, emniyet, jandarma, sahil güvenlik, istihbarat, özel kuvvetler, acil sağlık hizmetleri, itfaiye birimlerinin haberleşme ihtiyaçlarına yönelik farklı özelliklerde üretildi.bunun yanı sıra emsallerinden fiyat bakımından çok yüksek olması bekleniyor.

Dünyadaki güncel telsiz DMR uygulamaları içeren 3700 El Telsizi'nin tasarım kriterleri, doğrudan kullanıcılarla yapılan birebir görüşmelerle belirlendi. Yapılan çalışmalar hafif, küçük ebatta, görseli şık, kullanımı kolay, dayanıklı, uzun ömürlü, ses kalitesi yüksek ve yabancı unsurlarca dinlenme riski taşımayan bir telsiz istendiğini ve buna göre bir telsiz üretildiğinin altı çizildi.

Türk mühendislerince tasarlanan telsiz cihazı, daha prototip aşamasındayken Design Turkey 2017 İyi Tasarım Ödülü'nü kazandı.

Kamu güvenliği haberleşmesinin 7/24 kesintisiz haberleşme ihtiyaçlarının son teknoloji çözümlerle optimize edildiği 3700 dijital El Telsizi özellikle yoğun ses kullanımlı kamu güvenliği kullanıcıları için tasarlandı.

RENKLİ EKRAN, AKILLI ŞARJ ÖZELLİKLİ TELSİZ
Telsiz, VHF veya UHF'de çalışabiliyor, yazılım tabanlı platformuyla farklı haberleşme protokollerini destekleyebiliyor, GPS konum servisi, bluetoothözelliği , USB girişi , renkli ekran, titreşim özelliği ve akıllı hızlı şarj birimleriyle dikkati çekiyor.

Kriptolu telsiz kullanıcıları için yazılım ve donanım kripto yeteneği bulunan telsiz, gizlenebilir ve standart formda farklı yan özelliklere sahip bulunuyor.

Telsiz Kullanıcılarının çalışma ortam ve koşullarına uygun sıcaklık, nem, toz, su, düşme, titreşim testleri uygulanan telsiz cihazı, çevre dayanımı toz ve su sızdırmazlık özelliğide bulunuyor. Türkiye Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Ankara ve İstanbul'da kurulmakta olan uçtan uca güvenli sayısal haberleşme şebekesinde de kullanılacak olan ASELSAN 3700 Sayısal El Telsizi milli bir ürün olarak bu yıl piyasaya sunuldu.

Tasarım olarak telsizin Abell marka A 720 t dijital telsiz ailesine ve hytera pd 605 el telsizine benzemesi dikkat çekici. Tümbu markaların genel kullanım özellikleri birbirine yakın olmakla beraber Abell A 720 t el telsizinin fiyat bakımından çok avantaj sağladığı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.